Dnia 20 października 2015r odbyło się w oddziale przedszkolnym spotkanie z policjantami: dzielnicowym – sierż. sztabowym Andrzejem Mrozem z Posterunku w Żelechowie oraz starszym aspirantem Tadeuszem Gregorczykiem z WRD z Garwolina.

     Od początku roku szkolnego dzieci poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa na terenie szkoły jak i poza nią. Chodziliśmy na spacery, ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać się w jej pobliżu. Najwięcej jednak o ruchu drogowym wie pan policjant. 

     Zaprosiliśmy  więc do nas panów policjantów. Policjanci przekazali dzieciom najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznej zabawy, oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku. Dzieci mogły też zapoznać się z policyjnym strojem i rekwizytami potrzebnymi w pracy policjanta. Dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta.

    

     Dzieci miały też okazję praktycznie przećwiczyć przechodzenie przez jezdnię na przejściu dla pieszych w pobliżu naszej szkoły.

      Na zakończenie spotkania nasi goście spotkali się z uczniami klas I – III w celu przypomnienia i utrwalenia zasad ruchu drogowego dzieci z klas 0 – III obejrzały krótki film „Droga do szkoły” następnie przedszkolaki podziękowały panom policjantom za odwiedziny oraz wręczyły pamiątkowe medale.

     Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały odblaskowe naklejki. Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci.