II FESTIWAL PIOSENKI

RELIGIJNO - PATRIOTYCZNEJ

W GARWOLINIE

      Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego „Wspólnota Powiatowa” zorganizowało w dniach 4 – 5 listopada 2014 roku II Festiwal Piosenki Religijno – Patriotycznej.

Przez dwa dni w Sali widowiskowej garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury rozbrzmiewały dźwięki znanych i lubianych piosenek i pięsni religijnych oraz patriotycznych w wykonaniu młodzieży ze szkół powiatu garwolińskiego. Każdy wykonawca, a byli to soliści, schole, chóry oraz zespoły wokalno – instrumentalne przedstawili jedną piosenkę o tematyce patriotycznej a druga o tematyce religijnej. Pod kierunkiem pani Marty Ostałowskiej i pana Leszka Kostyry artyści z naszej szkoły również wzięli udział w tym festiwalu.

      Była to już druga edycja festiwalu, którego celem jest propagowanie piosenki religijnej i patriotycznej, wspieranie wychowania patriotycznego i religijnego młodego pokolenia, rozbudzenie inwencji twórczej i odwagi w prezentacji swojej twórczości, odkrywanie młodych talentów oraz uczenie właściwych postaw współzawodnictwa.