Wyjazd na łyżwy na Stadion Narodowy do Warszawy

2014 roku

     We wtorek w godzinach południowych, uczniowie należący do Koła Przyjaciół Harcerzy wybrali się pod opieką pani Marty Ostałowskiej kierownika wycieczki oraz dwóch opiekunów pani Edyty Zwolskiej – Koryś i pana Leszka Kostyry na wycieczkę do Warszawy. Uczestnicy wyjazdu skorzystali z uroków zimowego sportu na lodowisku na Stadionie Narodowym.

     Celem wyjazdu było wzmocnienie sprawności fizycznej jazdą na łyżwach, relaksu w czynnej formie ale przede wszystkim zafundowanie sobie dużej dawki zabawy, uśmiechu i odprężenia. Podczas jazdy zaangażowaliśmy do pracy wszystkie mięśnie i spaliliśmy jakąś część kalorii.

     Każdy z Nas jeździł tak jak potrafił: niektórzy całkiem dobrze sobie radzili z jazdą na łyżwach, niektórzy częściej leżeli na tafli lodowiska niż przyjmowali postawę pionową, niektórzy stawiali pierwsze kroki i spędzali czas trzymając się „bandy” aby tylko nie upaść ale z czasem było coraz lepiej.

Na lodowisku spędziliśmy prawie półtorej godziny. Niektórym ten czas w zupełności wystarczył, a niektórzy chętnie jeździliby dalej.


     Po zmaganiach na lodowisku udaliśmy się na spacer Nowym Światem oraz Krakowskim Przedmieściem podziwiając iluminacji świątecznych jakie zawisły i cieszyły swoim pięknem Nasze oczy. Spacer zakończyliśmy na Placu Zamku Królewskiego.

Cały wyjazd zakończyliśmy w drodze powrotnej wizytą w restauracji McDonald’s.

Wycieczka była wyjątkowo udana, wszyscy wrócili w znakomitych nastrojach.