Dzień Dziecka uczniowie naszej szkoły spędzili w Gminnym Centrum Animacji i Kultury w Sulbinach podczas Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki PaT – 2015 zorganizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Garwolinie.

Uczniowie z klas V i VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum wzięli udział w przygotowanych przez organizatorów atrakcjach.


  1. W warsztatach mydełek – gdzie mogli samodzielnie przygotować kolorowe i zapachowe mydełka glicerynowe, które można było zabrać ze sobą do domu.

  2. W warsztatach malowania na szkle prowadzonego przez animatorów GCAiK – uczniowie wraz z opiekunami mogli wybrać ciekawy kształt butelek i używając wyobraźni i przyozdobić go za pomocą farb i dekoracji, a później na pamiątkę również zabrać ze sobą do domu.

  3. Podczas warsztatów osoby chętne mogły wziąć udział w zajęciach pierwszej pomocy. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia warsztatowe z tańców latynoamerykańskich prowadzone przez Studio Ruchu Kordaszewscy, a wśród dziewcząt zajęcia warsztatowe z makijażu. Dziewczętom z naszej szkoły został wykonany profesjonalny makijaż przez kosmetyczkę Annę Parol.

  4. W trakcie zajęć warsztatowych odbywały się spektakle profilaktyczne cieszące się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły oraz pozostałych przyjezdnych osób.

  5. Najbardziej emocjonującym wydarzeniem popołudnia był mecz piłki nożnej Policja kontra młodzież PaT. Chłopcy naszej szkoły dzielnie walczyli z policjantami wspinając się na wyżyny swoich piłkarskich umiejętności. Mimo to mecz zakończył się wygraną Policji 4:1. Nieustanne wsparcie dla naszych piłkarzy płynące z trybun w postaci dziewcząt i opiekunów, którzy nie szczędzili gardeł w zagrzewaniu naszych do walki spowodowało, że chłopcy schodzili z uśmiechem na twarzach z boiska.

Zadowoleni z pogody i spędzonego razem czasu w dobrych humorach wróciliśmy do domu.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.