Z dniem Świętego Walentego wiąże się kilka legend. Jedną z nich jest historia pewnego Walentego - chrześcijanina, który został wtrącony do więzienia za głoszenie nauki Chrystusa. 14 lutego Walenty został ścięty, ale nie tylko za to, że był chrześcijaninem, ale za to, że dokonał cudu, wyleczył ze ślepoty córkę jednego ze strażników, która go odwiedzała i podnosiła na duchu. W noc przed egzekucją zostawił do niej lis pożegnalny w formie serca na którym napisał "Od twojego Walentego".

     Inna legenda mówi o tym samym Walentym, który pisał list ze swej więziennej celi do dzieci i przyjaciół, którzy za nim tęsknili. Jeszcze inna legenda głosi o Walentym Włoskim biskupie, który żył w tym samym czasie. Został on uwięziony, ponieważ udzielał potajemnie ślubów parom, co było sprzeczne z prawem rzymskim cesarzy.

     Dzisiaj dzień Świętego Walentego to dzień Zakochanych. Tego dnia życzymy sobie szczęścia i miłości oraz obdarowujemy drobnymi upominkami, serduszkami, kartkami okolicznościowymi, czerwonymi różami. Również uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić ten dzień. 9 lutego jak co roku Samorząd Uczniowski z opiekunem Panią Katarzyną Bogusz przygotował szkolne Walentynki.

Na korytarzu szkolnym podczas przerw śródlekcyjnych rozbrzmiewała muzyka o tematyce miłosnej. Na długiej przerwie na korytarzu dolnym odbył się Koncert Walentynkowy. Uczennice Julia Dziubak, Weronika Stefanowska, Aneta Mikusek i Paulina Kurek przygotowane przez Panią Iwonę Król zaśpiewały piosenki: "Psalm dla Ciebie", "Niedorosła miłość", "Być kobietą", "Lipka". W tym dniu były również rozdawane liściki i serduszka oczywiście anonimowych wyznań sympatii. Liściki i serduszka uczniowie przed Świętem Zakochanych wrzucali do specjalnie przygotowanego na tą okazję pudełka.

     Samorząd Uczniowski miał pracy co niemiara z przekazywaniem kartek i serduszek adresatom.

     Wszyscy byli zadowoleni z obchodu tego święta.14 lutego miłość tryska, szczęście kipi,

nikt nie robi kwaśnej minki

w końcu to są Walentynki