Gra Terenowa

OBYWATELE NA START”-

ku Pamięci  Żołnierzy Wyklętych

 

 

     W niedzielę 6 marca uczniowie  z naszej szkoły (Monika Paziewska, Patrycja Stefanowska, Paulina Zegadło, Aleksandra Czopek)  z opiekunem  p. Iwoną Król wzięli udział w I Grze Terenowej „OBYWATELE NA START!” ku czci Żołnierzy Wyklętych.

 

     Organizatorem gry był Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach, Stowarzyszenie Rozwoju Powiśla oraz  24 Drużyna  DSH  ADVENTURE  z Garwolina.

 

 

W grze wzięło udział 7 drużyn – były to grupy szkolne, rodziny, znajomi. 

 

     Gra toczyła się na terenie Maciejowic. Zadaniem drużyn było zdobywanie kolejnych punktów kontrolnych, na których zapoznawały się z różnymi sylwetkami Żołnierzy Wyklętych. Grupy na starcie otrzymały jedynie mapę Maciejowic wraz ze wskazówką dokąd iść. Wskazówki zawierały tylko elementy otoczenia lub zagadki naprowadzające do danego punktu. Do końca trasy można było dojść jeśli zaliczyło się wszystkie punkty kontrolne i otrzymało wszystkie wskazówki. W niektórych punktach konieczne było rozszyfrowanie haseł np. szyfrem ułamkowym czy alfabetem Morse’a, w przeciwnym razie grupa nie otrzymała wskazówki. Trasa gry zakończenie miała na boisku GOSiR, gdzie wszystkie grupy wzięły udział w konkursie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych z treści, których dowiedziały się w trakcie gry. Po skończonej grze wszyscy zjedli posiłek, który zapewnił organizator.

      Nasi uczniowie za udział w grze otrzymali pamiątkowe dyplomy.