Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Wakacje już za nami, a więc radośnie wszyscy zaśpiewajmy...


Hej ho,

             hej ho
do szkoły

                by się szło...


Witaj szkoło, o to wracamy.

Żegnaj, piasku nad morzem

(T. Kubiak   Wracamy)

 

     We wrześniu tradycyjnie wszyscy uczniowie wracają do szkoły. Jedni bardzo chętnie, drudzy trochę mniej. W tym roku w naszej szkole inauguracja nowego roku szkolnego miała miejsce we wtorek 1 września. Tradycyjnie poprzedziła ją Msza św. sprawowana przez ks. Piotra Wasyljewa w kościółku w Piastowie. Uroczystej Mszy św. asystował poczet sztandarowy naszej szkoły. Po nabożeństwie uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami udali się do szkoły. W rozmowach uczniów dało się jeszcze wyczuć ducha wakacji, ale jednocześnie słyszało się radość ze spotkania z kolegami z klasy.

     Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zaczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Później głos zabrał  dyrektor szkoły pan Ireneusz Biernacki, który serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej. Szczególnie ciepłe słowa skierował do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole oraz przedstawił wychowawców poszczególnych klas. W swoim wystąpieniu dyrektor mówił również o remontach jakie zostały przeprowadzone w szkole w czasie wakacji jak i powstałej nowej łazience dla najmłodszych. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie zostali zapoznani z planem lekcji na kolejne dni, a także by porozmawiać i wymienić się wspomnieniami z wakacji. Jutro już zacznie się dla uczniów i nauczycieli ciężka praca, której owoce można będzie ocenić na koniec roku.

 


     Więc drodzy uczniowie, nowy rok szkolny przed wami, dlatego pracujcie wytrwale bo ktoś kiedyś powiedział bardzo mądre słowa:


"Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody,

Im więcej jej pijesz

tym bardziej jesteś spragniony".