Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.

 

     Wielu dorosłych przyzna, że wraz z upływem czasu, czar świąt znika przykryty mgłą codziennych obowiązków. Nie da się ukryć, że niejeden chciałby wrócić do lat młodości, kiedy na każdym kroku zauważało się świąteczne akcenty, które łatwiej trafiały do świadomości i rozsiewały w niej miłą atmosferę oczekiwania. Wielu z nas zapewne ciepło wspomina szkolne jasełka organizowane każdego roku, z okazji nadchodzących świąt. Całe szczęście owa tradycja nie znika. Dobrym tego przykładem jest Zespół Szkół  w Stefanowie.

      Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki, śpiewania kolęd to także tradycyjnie czas dla naszej szkoły na inscenizacje coroczne jasełek bożonarodzeniowych.

      Przedstawienie w tym roku przygotowane zostało przez grupę młodzieży należącą do Szkolnego Koła Przyjaciół Harcerzy pod kierunkiem pani Marty Ostałowskiej, pani Katarzyny Bogusz. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność i gości w świąteczny nastrój, natomiast o dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe, wizualne zadbali zdolni wokaliści i instrumentaliści z grypy wokalno – instrumentalnej działającej przy szkole oraz tanecznej przygotowanej pod kierunkiem Pana Leszka Kostyry. Aktorzy naszej szkoły stanowią zawsze sporą gromadkę, a w tym roku po raz pierwszy tak licznie, reprezentowaną przez członków KPH.

      W tegorocznym przedstawieniu oprócz kluczowych scen Świętej Rodziny, Aniołów i Diabłów bardzo dużo było grania, śpiewu ale nie zabrakło też tańca.

      Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli goście  i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, ludzi biznesu, bezdomnych, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Dzieci swoje role odegrały znakomicie mając przy tym możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

 

     Na koniec pan dyrektor złożył wszystkim uczniom, nauczycielom, gościom świąteczne życzenia po których rozdano opłatki i każdy mógł podzielić się życzeniami i ciepłymi słowami ze wszystkimi.