Spotkanie z pisarką Ewą Nowak

 

We wtorek 26 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie w spotkaniu z pisarką Ewa Nowak - autorką felietonów, opowiadań oraz powieści dla młodzieży.

 

Ewa Nowak urodziła się w 1966r. w Warszawie. W 2002r. ukazała się jej pierwsza powieść „Wszystko, tylko nie mięta”. Obecnie na rynku dostępnych jest już ponad trzydzieści tytułów jej autorstwa. Dorobek pisarki to m.in. książki z tzw. serii miętowej „Bardzo biała wrona”, „Lawenda w chodakach”, „Pierwsze koty” oraz powieści „Bransoletka” i „Nie do pary”.

 

Pisarka na spotkaniu zachęcała młodzież do realizowania swoich marzeń. Przekonywała, że warto mieć swoje zainteresowania i hobby, które często mogą być wynikiem... zakochania. Zachęcała do pokonywania własnych słabości, budowania relacji opartych na uczciwości, prawdzie.

 

Nawiązała do tematów związanych z problemami okresu młodzieńczego obecnych w jej książkach, takich jak: pokonywanie własnych słabości, przemoc psychiczna, podejmowanie walki o to, co w życiu człowieka najważniejsze, trudne relacje rodzinne i rówieśnicze, radzenie sobie z emocjami i uczuciami.

 

Niewątpliwie spotkanie na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.