SPOTKANIE HONOROWYCH KRWIODAWCÓW     Jak co roku w listopadzie obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Jest to święto wszystkich Polskich Honorowych Dawców Krwi i jednocześnie doskonały czas na złożenie im podziękowań oraz wręczenie odznaczeń.

     Dni Honorowego Krwiodawstwa są okazją do przypomnienia, iż zdrowie i życie ludzkie zawsze stanowią największą wartość, a krew jest najcenniejszym darem, który może je ratować.

     Z tej okazji 25 listopada odbyło się spotkanie w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, a przybyło na nie około 200 osób. Oprócz tych najważniejszych, dawców krwi zaproszeni byli sponsorzy i goście, dzięki którym działalność statutowa PCK jest możliwa.


     My również skorzystaliśmy z zaproszenia Rejonowego Zarządu PCK w Garwolinie. Naszą szkołę reprezentowali: pan Dyrektor Ireneusz Biernacki, pani Urszula Skwarek – opiekun Szkolnego Koła PCK

oraz Natalia Mikulska – uczennica klasy I gimnazjum, laureatka (wyróżnienie) w konkursie literackim pt. „Życzenia dla Honorowego Dawcy Krwi”.

Podczas spotkania Natalka wyrecytowała wiersz własnego autorstwa pt. „Krew”W konkursie literackim również wzięła udział Paulina Zegadło, uczennica klasy I gimnazjum.

KREW

Piękny wydaje się świat,

gdy zdrowy jesteś

i masz naście lat.

Masz przyjaciół, marzenia

zwariowane pomysły.

Jest ok,

ale nie dla wszystkich.


Zatrzymaj się, posłuchaj

Spójrz obok.

Ktoś S.O.S woła!

Łza z oka toczy się skrycie.

Chciał zdrowym być, iść z Tobą.

Możesz mu pomóc – Twoja krew

uratuje mu życie.


Krew jak serce

ma kolor czerwony.

Czas upływa.

Może ma go już niewiele...

POMÓŻ TERAZ!

Z krwią dajesz nadzieję.


Pomyśl – taka mała kropelka,

delikatna, niepozorna

lecz zarazem bezcenna.

Tak jak życie!          W holu wystawowym CSiK można było obejrzeć prace biorące udział w konkursie plastycznym pt. „Kryształowe Serce”, w którym uczniowie szkół podstawowych mieli za zadanie zobrazować swoje postrzeganie honorowego krwiodawstwa.


Do konkursu plastycznego przystąpili:

  • Karolina Boratyńska - klasy VI (wyróżnienie)
  • Patryk Karaś – klasy IV
  • Natalia Bielecka – klasy IV

          Karolina Boratyńska                               Natalia Bielecka                                Patryk Karaś