Spotkanie autorskie

z pisarką Zofią Stanecką

 

We wtorek 17 maja uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w autorskim spotkaniu z pisarką Zofią Stanecką w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

 

Zofia Stanecka jest autorką ponad dwudziestu książek z serii o Basi i „Czytam sobie” oraz dłuższych opowieści, w tym „Tajemnica Namokniętej Gąbki”, „Księgi Ludensona”, „Świat według dziadka”, „Damą być”.

 

Pisarka dość łatwo nawiązała serdeczny i pełen humoru kontakt z dziećmi. Dzieci miały okazję posłuchać ciekawych fragmentów z książek: „Księgi Ludensona”, „Świat według dziadka” oraz „Basi”, włączyć się do tworzenia książki i poczuć się jak autorzy, podpowiadając własne fantastyczne pomysły.

 

Autorka opowiadała na czym polega praca pisarza, ilustratora, wydawcy. Całość ilustrowała oryginalnymi rysunkami, rozbudzającymi wyobraźnię. W czasie spotkania powstawały historie o niewidzialnym kocie, którego kolejne przykłady pisarka rysowała na tablicy.

 

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały mnóstwo pytań, na które otrzymywały szybką odpowiedź.

Spotkanie z pisarką dostarczyło naszym uczniom wielu ciekawych wrażeń, uświadomiło jak ciekawy jest zawód pisarza i jak twórcza jest praca nad książką.

Foto: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie