III Festiwal Piosenki Religijno - Patriotycznej

w Garwolinie

      Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego „Wspólnota Powiatowa”, zorganizowało w dniach 5 – 6 listopada 2015 roku III Festiwal Piosenki Religijno – Patriotycznej.

Przez dwa dni w Sali widowiskowej garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury rozbrzmiewały dźwięki znanych i lubianych piosenek i pieśni religijnych oraz patriotycznych w wykonaniu młodzieży ze szkół powiatu garwolińskiego. Każdy wykonawca, a byli to soliści, schole, chóry oraz zespoły wokalno – instrumentalne przedstawili jedną piosenkę o tematyce patriotycznej a druga o tematyce religijnej. W czwartek 5 listopada uczniowie z naszej szkoły również wzięli udział w tym festiwalu, zaprezentowali dwa utwory: o tematyce religijnej - „Zaufaj Panu już dziś” i patriotycznej - „Płynie Wisła, płynie”

      Była to już trzecia edycja festiwalu, którego celem jest propagowanie piosenki religijnej i patriotycznej, wspieranie wychowania patriotycznego i religijnego młodego pokolenia, rozbudzenie inwencji twórczej i odwagi w prezentacji swojej twórczości, odkrywanie młodych talentów oraz uczenie właściwych postaw współzawodnictwa.