SPEKTAKL TEATRALNY

 

 

 

"MAGICZNA KSIĘGA"

 

 

     23 marca gościliśmy w naszej szkole aktorów ze Studia Artystycznego „SMYK” z Białegostoku ze spektaklem teatralnym pt. „Magiczna Księga”Uczniowie mieli możliwość poznać historię małej dziewczynki Ali, która jest bardzo nieszczęśliwa, ponieważ rodzice wymagają od niej, by czytała książki. Ala uważa to za stratę czasu. Wolałaby spędzić go na innych, ciekawszych, jej zdaniem, zajęciach, jakimi są według niej gry komputerowe. Jednak dzięki magicznym czarom   przekonała się, że kto uważnie czyta książki, jest w stanie przenieść się do krainy wyobraźni i pożytecznie spędzić w niej czas.


     Aktorzy wcielając się w różne postacie z bajek w sposób humorystyczny przybliżali świat bajek. Uczniowie z gry aktorów potrafili odgadnąć tytuły różnych bajek i baśni: „Pchła Szachrajka”, „Kopciuszek”, oraz „Ania z Zielonego Wzgórza”.


     Dzieci obejrzały spektakl, żywo reagując na przygody głównej bohaterki przedstawienia - Ali. Dowiedziały się też, że czytanie książek to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim szansa na wędrowanie po niezwykłych, magicznych krainach, szansa na poznanie ciekawych opowieści i fascynujących bohaterów.


     Po zakończeniu występu uczniowie nagrodzili aktorów głośnymi brawami.