Korowód 

Świętych


         W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych

tj. w sobotę 31 października został zorganizowany po raz pierwszy w naszej parafii p.w. Zwiastowania N.M.P. w Żelechowie „KOROWÓD ŚWIĘTYCH.”

     Uczniowie z naszej szkoły należący do Szkolnego Koła Przyjaciół Harcerzy przebrani w piękne stroje i atrybuty świętych, a także z transparentami wizerunków świętych wzięli udział w Korowodzie.

     Korowód miał na celu przybliżenie postaci świętych i błogosławionych, jak również ukazanie świętych jako tych, którzy cieszą się już wieczną szczęśliwością, a dla nas żyjących tu na ziemi stanowią wzór do naśladowania.     Korowód rozpoczął się o godz. 1800 po Mszy świętej i obejrzeniu pięknego przedstawienia przygotowanego przez uczniów z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żelechowie pod opieką siostry Yadwigi Verbitskiej. Następnie przemaszerował Korowód Świętych z radosnym śpiewem ulicami miasta Żelechów na cmentarz, gdzie była krótka modlitwa w intencji zmarłych.

    

 

     Po powrocie do kościoła nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze przebranie. Mali święci z naszej szkoły zaprezentowali swoje stroje i atrybuty Świętych.

 

     Święty Jan Paweł II za którego przebrany był Cezary Kowalczyk zachwycił wszystkich tak pięknym i wyjątkowym strojem. Cezary otrzymał nagrodę: książkę pt. „Pasja”.

     Na zakończenie uczestnicy Korowodu zgromadzili się przed kościołem tworząc wielkie koło i radośnie odśpiewali Apel Jasnogórski. Z wesołymi minami wrócili do swoich domów.


     Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Korowód będzie jeszcze barwniejszy i jeszcze więcej świętych z naszej szkoły weźmie w nim udział.


Po co więc „bawić się” w duchy, kiedy można „bawić się” w świętych.