IX OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

 

     11 - 12 grudnia 2015r. została przeprowadzona IX zbiórka żywności pod hasłem "TAK - pomagam".

     Celem zbiórki było pozyskanie artykułów codziennej potrzeby takich jak: mąka, makaron, mleko, cukier, ryż, płatki, herbata, słodycze, konserwy. A więc produkty spożywcze o długim terminie przydatności i łatwe w przechowywaniu. Do akcji dołączyły się sklepy z terenu naszej gminy: Biedronka, Supermarket "MILA" i "Bajpol" Sklep spożywczy Andrzeja Brycha.

     Uczniowie z naszej szkoły należący do Szkolnego Koła Przyjaciół Harcerzy i Koła PCK (Dominik Czajka, Kacper Leszko, Jakub Ośko, Aleksandra Czopek, Julia Dziubak, Cezary Kowalczyk, Szymon Konopka, Mateusz Kosyra, Karol Piórczyński, Michał Babik, Julian Wesołowski, Karolina Boratyńska, Patrycja Jaworska, Jakub Lament) wraz z opiekunami (Martą Ostałowską, Urszulą Skwarek, Edytą Zwolską - Koryś i Leszkiem Kostyrą) współpracując ze Szkolnym Kołem Caritas przy zespole Szkół w Żelechowie - Gimnazjum Jana Pawła II, jako wolontariusze ubrani w czerwone koszulki z logiem Caritas, rozdawali ulotki i zachęcali do udziału w zbiórce w wyznaczonych miejscach.

     Z zebranych artykułów zostały przygotowane paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących. Wiele rodzin z naszej parafii boryka się z biedą i ubóstwem, a zbliżające się święta są raczej zmartwieniem, a nie radością. Dla tych osób tego typu wsparcie jest niezwykle ważne.

 

Akcję można również wesprzeć wysyłając SMS pod charytatywny numer 72052

z hasłem POMAGAM,

koszt to 2,46zł z VAT.