Spotkanie młodzieży

w Zwoli Poduchownej

     W sobotę 24 października uczniowie z naszego gimnazjum wzięli udział w dekanalnym spotkaniu młodzieży w Parafii p.w. św. Anny w Zwoli Poduchownej.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z dekanatu żelechowskiego, która pragnie zaangażować się w przygotowania do  Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r.

     Spotkanie rozpoczęło się w kościele parafialnym. W uroczystej asyście do kościoła procesyjnie został wniesiony krzyż i ikona Matki Bożej, symbole duchowe ŚDM. Po Adoracji Najświętszego Sakramentu ubogaconej pięknym śpiewem scholii, wszystkich przybyłych na spotkanie wraz z duszpasterzami z dekanatu żelechowskiego przywitał Ksiądz Proboszcz Krzysztof Stepczuk. Ksiądz Krzysztof przybliżył historię Parafii oraz Orędzie do młodych Papieża Franciszka, którego treści będą pogłębiane podczas spotkania młodych w Krakowie.

     Dalsza część spotkania odbyła się na sali OSP w Zwoli. Na sali Ksiądz Krzysztof Banasiuk dekanalny koordynator przygotowań przybliżył zarys dalszych przygotowań do ŚDM w dekanacie żelechowskim i przyjęcia młodzieży innych krajów.

     Całe spotkanie opierało się na pięknym śpiewie scholii i wspaniałej atmosferze.