"SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ"

     30 kwietnia w naszej szkole gościła przedstawicielka policji mł. asp. Danuta Kalinowska z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Spotkanie z uczniami odbyło się w dwóch grupach. Na początku uczniowie z klas IV - VI szkoły podstawowej uczestniczyli w pogadance na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz coraz częściej pojawiającego się zjawiska cyberprzemocy i konsekwencji prawnych takich działań. Pani policjantka przytaczała bardzo ciekawe i obrazowe przykłady zagrożeń na jakie możemy się natknąć korzystając z Internetu i wspólnie z uczniami wskazała na sposoby unikania ich.


     W drugim spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I - III gimnazjum i poświęcone ono było odpowiedzialności karnej nieletnich, czynów karalnych oraz demoralizacji. Pani policjantka podała przykłady działań policji z terenu powiatu garwolińskiego i poinformowała jakie mogą być konsekwencje prawne wobec nieletnich, którzy dopuścili się zachowań ryzykownych. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć film profilaktyczny pt. "Domówka" ukazujący sytuację osób nieletnich spożywających alkohol.

     Spotkanie z policjantką było cennym doświadczeniem dla uczniów naszej szkoły i na długo pozostanie w ich pamięci.