Cała Polska czyta dzieciom

     W miesiącu czerwcu w oddziale przedszkolnym odbyła się ogólnopolska akcja pod hasłem ,,Cała Polska czyta dzieciom”.  Zaproszeni do niej zostali Pan Dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele organizacji szkolnych oraz rodzice.

Celem akcji było zachęcanie rodziców i pozostałych dorosłych do codziennego, co najmniej 20- minutowego czytania dzieciom.

Nie do przecenienia jest rola jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką – rozwija wrażliwość i wpływa na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika.

     Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanych przez gości krótkich książeczek i bajek dla dzieci: znanych i mniej znanych.  Najbardziej dzieci zadowolone i dumne były ze swoich rodziców. Szkoda, że tak mało rodziców przyłączyło się do akcji.

Za czytanie bajek goście otrzymywali pamiątkowe medale. Na dzieci też czekały nagrody za słuchanie i opowiadanie treści. Były to naklejki, lizaki oraz wesoła zabawa w puszczanie baniek mydlanych.

     Spotkania przebiegały w bardzo miłej atmosferze i kończyły się wspólnymi zdjęciami.

Akcja będzie kontynuowana w przyszłym roku szkolnym.


Serdecznie zapraszamy!