"I Ty możesz pomóc"

     Dzień Rodziny to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu naszej szkoły. W niedzielę

14 czerwca, zgodnie z wieloletnią tradycją dzieci i rodzice uroczyście obchodzili swoje święto, w tym roku obchodziliśmy je pod hasłem "I Ty możesz pomóc".

      Impreza rozpoczęła się o godz. 14.30 Mszą świętą w kościółku w Piastowie sprawowaną przez

ks. Roberta Steszuka. Po zakończonej Mszy świętej uczniowie z klasy III gimnazjum Patryk Popiołek i Karolina Niemirowska w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli życzenia i wręczyli kwiaty

ks. Robertowi z racji 20-lecia kapłaństwa. Została odśpiewana również pieśń "Sutanna".

     Dzień Rodziny otworzył swoim przemówieniem Pan Dyrektor Ireneusz Biernacki. Serdecznie przywitał przybyłych gości na uroczystość: ks. Roberta Steszuka, Skarbnika Gminy Beatę Kosyra, Vice Przewodniczących Rady Miejskiej w Żelechowie Grzegorza Frankowskiego i Joannę Piekut, Radnego Powiatu Garwolińskiego Krystiana Kanię, Członka Rady Miejskiej w Żelechowie Leszka Dziubaka, Sołtysa Piastowa Reginę Żywek, Sołtysa Władysławowa Stanisława Kosyrę, rodziców naszych uczniów i wszystkich przybyłych na uroczystość. Dyrektor zaprosił wszystkich do świętowania i obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów. Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki przygotowane przez panią Renatę Ducką, które w krótkim programie wyśpiewały i wyrecytowały życzenia dla swoich rodziców. Potem pojawili się pierwszoklasiści przygotowani przez panią Elżbietę Wojda, uczniowie klasy II i III przygotowani przez panią Ewę Głowacką i panią Elżbietę Wojda c.M. zaśpiewali piosenki i wyrecytowali wiersze dla swoich rodziców. Część artystyczną zakończył występ uczniów z klas IV - VI pt. "Wyciągnij pomocną dłoń" przygotowany pod kierunkiem pani Sylwii Kosińskiej.

     Rodzice z uśmiechem na twarzy podziwiali występy swoich pociech. Dzieci wspaniale zaprezentowały swoje talenty: recytatorskie, teatralne i wokalne, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

     Po występach przyszedł czas na inne atrakcje przygotowane na to czerwcowe popołudnie w których można było wziąć udział . Na przybyłych gości po wcześniejszym zakupie karnetu czekały stoiska z: loterią fantową, rzut kostką, malowanie twarzy, skręcanie balonów, stoisko z watą cukrową oraz darmowe atrakcje jak dmuchana zjeżdżalnia oraz basen z kulkami.

     Dzień Rodziny to także rozgrywki sportowe, w których brały udział dzieci z rodzicami. Zwycięzcy rozgrywek zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Dla zgłodniałych przygotowane były przepyszne kiełbaski z grilla, ciepłe i zimne napoje oraz słodkie ciasto.

     W ten upalny dzień wielką atrakcją i frajdą dla dzieci, rodziców i nauczycieli był zlot motocyklowy zorganizowany przez grupę Moto Swan Żelechów. Wszyscy mogli skorzystać z przejażdżki motocyklem po zakupie karnetu.

     Dzień Rodziny zakończyła zabawa taneczna z zespołem REFLEX.

Cieszymy się, że rodzice naszych uczniów tak licznie i chętnie odwiedzają naszą szkołę i uczestniczą w jej życiu.

 

Za pomoc w organizacji tegorocznych obchodów Dnia Rodziny, który miał charakter charytatywny i przebiegał pod hasłem "I Ty możesz pomóc" serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego atrakcyjnego przebiegu. Cały dochód został przeznaczony na pomoc choremu uczniowi naszej szkoły.