Uroczystości Dnia Papieskiego

Pod hasłem „Jan Paweł II – świętymi bądźcie" przeżywaliśmy XIV Dzień Papieski. Jest to czas refleksji nad pontyfikatem Jana Pawła II, nazywanego „pontyfikatem przełomów”. W tym roku miał on szczególny wymiar, gdyż obchodzony był pierwszy raz po uznaniu świętości papieża – Polaka.


Jan Paweł II – papież Polaków, dla większości z nas stał się ideałem i na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

 

Tego dnia odbywa się wiele spotkań i wydarzeń kulturalnych. Również w naszej szkole nie mogło zabraknąć papieskiego akcentu.

 

Uczniowie i nauczyciele o wyznaczonej godzinie zgromadziła się na uroczystym apelu, gdzie przeżywaliśmy chwile zadumy nad dziełem Człowieka, który zadziwił świat. Nasza wdzięczność popłynęła w słowach, wierszach i piosenkach.

Mamy nadzieję, że dzięki obchodom kolejnego Dnia Papieskiego będzie kształtować młodych ludzi w myśl papieskiej zachęty: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.

 

 

 

Dzień ten nie był tylko wspomnieniem, lecz zaproszeniem do pójścia drogą, którą Ojciec Święty nam wytrwale wskazywał.


Podczas apelu głos zabrał gość honorowy – proboszcz parafii Zwiastowania Najświętszej Marii Panny ksiądz Stanisław Zajko, który przybliżył nam sylwetkę Świętego Jana Pawła II oraz znaczenie świętości dla każdego z nas w życiu codziennym.


Tydzień Papieski na długo pozostanie w naszej pamięci!

Mamy nadzieję, że dobre uczynki rozmnożą się przez cały rok szkolny!

 

     Ten sam montaż słowno-muzyczny nasi uczniowie zaprezentowali 19 października w kościele w Piastowie podczas niedzielnej Mszy Świętej.