II TURNIEJ

PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

"SIATKARSKIE SINGLE"

     Pierwsze gry w minisiatkówce to gra w tzw. single siatkarskie, czyli jeden na jednego. Obowiązują w nich uproszczone zasady gry: możliwość jednego odbicia z możliwością do trzech, zagrywka sposobem dolnym, górnym oburącz bądź odbiciem górnym oburącz, małe boisko 2,5x4m i niska siatka 215cm.

 

    Pierwszy turniej, na którym mogły się sprawdzić początkujące zawodniczki naszej szkoły odbył się w zeszłym roku w Hali sportowej przy Zespole Szkół w Żelechowie. Dziewczęta  odniosły w nim swoje pierwsze sukcesy oraz poznały smak porażki.

     W tym roku 6 lutego 2015 roku już po raz drugi na kolejny turniej singli zawodniczki pojechały pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Leszka Kostyry do tej samej szkoły, który był organizatorem imprezy. Startowały tam zawodniczki z trzech kategorii wiekowych (klasy IV, V i VI szkoły podstawowej).


     Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja G., Patrycja Si., Kamila W., Natalia W., Karolina B., Patrycja S. oraz Monika P.

      W turnieju wzięło udział 65 zawodniczek ze szkół podstawowych z Wojcieszkowa, Unina, Gończyc, Starego Goniwilka, Woli Żelechowskiej, Stefanowa oraz gospodarzy Żelechowa.

Uczniowie walczyli o piękne puchary, medale, dyplomy.

Duży sukces odniosła Monika P., która zajęła VI miejsce po bardzo zaciętym pojedynku. Gratulujemy Monice i pozostałym uczestniczkom turnieju.

Medale, puchary, liczny udział dzieci, zaangażowani opiekunowie, to wszystko gwarantuje fajną oprawę turnieju, podnosi prestiż imprez sportowych. Dzieci uśmiechnięte, zadowolone, bogate w nowe doświadczenia będą wspominać i opowiadać o zawodach.

Na koniec każda zawodniczka otrzymała dyplom za udział w turnieju i coś słodkiego.


GRATULUJEMY!!!