FINAŁY WOJEWÓDZKIE O PUCHAR TYMBARKU

pod hasłem "Z PODWÓRKA NA STADION"

     Rozpoczęła się już jubileuszowa, piętnasta edycja zawodów piłki nożnej dla dzieci. 23 marca wystartowały finały wojewódzkie.

     Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to jeden z największych turniejów dla dzieci nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. W poprzedniej edycji w rywalizacjiudział wzięło blisko 200 tysięcy zawodników - dziewcząt i chłopców.

     Tegoroczny turniej był wyjątkowy nie tylko ze względu na swój jubileusz, ale i na zmiany w systemie rozgrywek. Zdecydowano się na rozszerzenie go o dodatkową kategorię wiekową - U-8, której rozgrywki finałowe odbędą się na etapie wojewódzkim. Dzięki temu w rywalizacji mógł wziąć udział praktycznie każdy uczeń szkoły podstawowej - zmagania odbywały się w kategoriach U-8 (I klasa), U-10 (II i III klasa), U-12 (IV i V klasa).

     W sobotę 18 kwietnia 2015 roku nasze piłkarki udały się na tereny piłkarskie do Miętnego, aby walczyć o medale mistrzostw województwa w  tym finale a tym samym o awans do finału ogólnopolskiego, który zaplanowano 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. W turnieju tym wzięły udział najlepsze drużyny piłkarskie z finałów powiatowych.

     Finały  Wojewódzkie z terenu mazowieckiego obywały się dla drużyn z kategorii U12 dziewcząt i chłopców w Piłce Nożnej o Puchar Tymbarku pod hasłem „Z Podwórka Na Stadion”.


Skład zespołu: Kamila Wryk, Patrycja Grzyb, Patrycja Sicińska, Natalia Wydra, Angelika Zegadło, Karolina Boratyńska, Karolina Władzińska, Patrycja Krawczyk.


     Turniej ten był dla naszych zawodniczek dosyć wyjątkowy, gdyż pierwszy raz znaleźliśmy się tak wysoko w tym turnieju. Jednak o zwycięstwie nie decydowała płeć ani wiek albo wzrost, tylko umiejętności i zaangażowanie w grę. W rezultacie nie udało im się zająć czołowej lokaty ale mimo to z wielkim zaangażowaniem i w wiarę we własne siły i możliwości nawiązywali równorzędną walkę. Ale najważniejsze, że wszyscy przy tym doskonale się bawili. Miały przy tym doskonały trening, który na pewno zaprocentuje.


Olbrzymie gratulacje dla piłkarek Leszka Kostyry, które we wszystkich turniejach grały bardzo dobrze.