XV TURNIEJ z Podwórka na stadion o PUCHAR TYMBARKU W MIĘTNEM

     W poniedziałek 9 marca na hali Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem odbyły się eliminacje powiatowe XV Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-12 dziewcząt.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od kilkunastu lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział kilkaset  tysięcy dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie.

     Do 2013 r. Turniej był adresowany do uczniów do lat 10, a w tym roku został rozszerzony o dodatkowe grupy wiekowe – w XIV edycji: U-10 i U-12, a od XV edycji: U-8, U-10, U-12. Od XV edycji udział w rozgrywkach może wziąć praktycznie każdy uczeń szkoły podstawowej.

     Po zaciętych rywalizacjach zwycięzcą eliminacji powiatowych XV Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-12 dziewcząt została drużyna "ANIOŁKI STEFANÓW" ze Stefanowa, która podczas podstawowego czasu remisowała 2:2 a o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne podczas których zwycięską bramkę i awans swojej drużynie zapewniła Kamila Wryk i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Stefanowa. Podopieczni trenera Leszka Kostyry będą reprezentować  szkołę podczas finałów wojewódzkich, który odbędzie się na przełomie kwietnia. Poziom zespołów z pewnością będzie wyższy.

     Dziękujemy drużynie „Aniołki Stefanów” i życzymy kolejnych sukcesów.