WYCIECZKA DO KODNIA I KOSTOMŁOT

     We wtorek 19 maja dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Świętej wraz z rodzicami i opiekunami udały się w pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium w Kodniu i do Kostomłoty, aby podziękować Matce Bożej za otrzymane łaski, za dar pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.

     Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 8.00 rano gdzie spod kościoła w Żelechowie wyruszyliśmy do pierwszego celu jakim było Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu. W Kodniu zwiedzaliśmy ogrody Kodeńskie, Kalwarię i Kościół Ducha Świętego. Mamy możliwość zakupu i skosztowania Kodeńskich ciasteczek, krówek i nalewek, po czym udaliśmy się na Mszę Świętą do Bazyliki Kodeńskiej. Nim rozpoczęła się Msza Święta wysłuchaliśmy miejscowego księdza historii Kodnia i obrazu Matki Bożej Kodeńskiej zwanej Królową Podlasia i Matką jedności. Po uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Tadeusza Olędzkiego, było błogosławieństwo przy relikwiach Św. Feliksa I, Papieża Męczennika, mieliśmy również możliwość zwiedzania krypty, gdzie znajdują się figury postaci historycznych związanych z tym miejscem.

     Z Kodnia ruszyliśmy do Kostomłoty, gdzie znajduje się jedyna w Polsce parafia neounicka pw. Świętej Nikity. Tam z zainteresowaniem wysłuchaliśmy tego co miał nam do powiedzenia proboszcz tamtejszej parafii ks. Zbigniew Nikoniuk, podziwialiśmy również bogactwo świątyni.

Pielgrzymka dostarczyła naszym uczniom i ich rodzicom wielu wrażeń wizualnych i przeżyć duchowych. Zmęczone, ale szczęśliwe z pamiątkami wróciły do domu.