NASI UCZNIOWIE NA "DNIACH OTWRTYCH"

W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

IM. IGNACEGO WYSSOGOTY ZAKRZEWSKIEGO W ŻELECHOWIE

Podobnie jak w minionych latach szkoły ponadgimnazjalne w gminie Żelechów otwarły swoje podwoje przed gimnazjalistami, którzy już wkrótce staną przed wyborem dalszej drogi kształcenia. W dniu 20 marca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie zorganizowane zostały Dni Otwarte. Tego dnia również nasi gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Stefanowie zagościli w progach szkoły, czekał na nich ciekawy i urozmaicony program oraz wiele atrakcji i niespodzianek podczas których mieli okazję zobaczyć szkołę od „wewnątrz", poznać nauczycieli, pracownie i ich wyposażenie, porozmawiać o kierunkach kształcenia i warunkach nauki.

 

Naszych uczniów jak i wszystkich przybyłych tego dnia uczniów wraz z opiekunami przywitał Dyrektor szkoły, który wraz z gronem pedagogicznym zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęciach i prezentacjach. Nasi gimnazjaliści mogli m.in.: obejrzeć występy w wykonaniu uczniów, podziwiać prezentacje wokalno - muzyczne.

 

Później uczniowie zostali podzieleni na małe grupy i w asyście nauczycieli uczących w szkole mogli m.in.: zwiedzić pracownie specjalistyczne, komputerowe, bibliotekę i salę gimnastyczną, zobaczyć pokaz fryzjerski czy też przyjrzeć się ciekawym doświadczeniom fizycznym wykonywanych przez swoich starszych kolegów jak również obejrzeć pomieszczenia warsztatów szkolnych.

 

W trakcie zwiedzania szkoły uczniowie mieli możliwość pobrania materiałów informacyjnych o Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie. Szkoła ta  przygotowała dla nich interesujące oferty kierunków i zawodów.