Pierwsza

       Komunia

                 Święta


     Dnia 17 maja 2015 roku – to data, którą na pewno na całe życie zapamiętają drugoklasiści, ponieważ w tym dniu po raz pierwszy przyjęli do swojego serca Pana Jezusa. Była to wzruszająca chwila zarówno dla rodziców, jak i wszystkich obecnych na Mszy Świętej. Uczniowie wyglądali wyjątkowo, z radością i szacunkiem przeżywali te ważne chwile.

Uroczystości tej przewodniczył Ksiądz Prałat Stanisław Zajko – proboszcz parafii Zwiastowania N.M.P. w Żelechowie i Ksiądz Jacek Wojda.

     W czasie Mszy Świętej dzieci gorliwie znosiły swe modlitwy do Boga. Liturgia ubogacona była śpiewem, deklamacją wierszy i uroczystą procesją z darami. Wszystko to miało być pomocą, by jak najpiękniej przygotować się na przyjęcie Jezusa Eucharystycznego. To przecież ta chwila była najważniejszą tego dnia. Pan Jezus pod postacią chleba spotkał się ze swoimi przyjaciółmi. To wielka radość nie tylko dla nich, ale także dla całego Kościoła, bo „Kościół żyje dzięki Eucharystii”.


„Choć się ukryłeś w tej Hostii Małej

Ciebie mój Jezu od razu poznałem

i tak się cieszę, żeś przyszedł do mnie

bo Cię mój Jezu Kocham ogromnie”


BIAŁY TYDZIEŃ

18 – 22 MAJA 2015
     Uroczystość I Komunii Świętej nie ogranicza się jedynie do jednego dnia. Podobnie jak obchody świąt mają swoje oktawy, tak również to wydarzenie rozciąga się na tzw. Biały Tydzień. Jest to czas w którym dzieci umacniają więź z Jezusem Eucharystycznym.

Dzieci klas II przez cały tydzień biorą udział w liturgii oraz przyjmują Komunię Świętą.


     Dzieciom, które po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca życzymy, aby błogosławieństwo, radość i łaska tego szczególnego dnia na zawsze pozostała w ich pamięci.