Jak wiadomo Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. Gminne Święto Dzieci odbyło się 31 maja na stadionie sportowym „Sęp” Żelechów.

Impreza zorganizowana był po raz pierwszy przez Urząd Miasta i Gminy Żelechów we współpracy z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury zgromadziła kilkaset osób.

Uczestników przywitała serdecznie Mirosława Miszkurka Burmistrz Miasta Żelechowa oraz Dyrektor Ośrodka Kultury zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy.

Imprezę rozpoczęły występy artystyczne uczniów szkół z terenu gminy Żelechów. Impreza była również okazją do zaprezentowania się młodych talentów wokalnych. Wszyscy podziwiali występujących na scenie, od najmłodszych przedszkolaków do gimnazjalistów.

     Nasi uczniowie również zaprezentowali się podczas tej imprezy. Dla niektórych występ na dużej scenie przy tak licznej publiczności był debiutem. Uczniowie pod kierunkiem Pani Marty Ostałowskiej i Pana Leszka Kostyry zaprezentowali program muzyczno – wokalny oraz z grupą posiadającą duże a nawet bardzo zaskakujące zdolności teatralne pt. „Bajkowe opowieści”. Występ naszych uczniów bardzo podobał się zgromadzonej publiczności, który nagrodził ich gromkimi brawami, a artyści schodząc ze sceny byli dumni z siebie i występu.

Humory uczestnikom dopisywały, bo atrakcji nie brakowało.

     Dzieci korzystały do woli z nadmuchiwanych zjeżdżalni, trampolin oraz próbowały sił na ściance wspinaczkowej i wiele innych atrakcji. Dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych cieszyło się malowanie twarzy. Dzieci ochoczo rywalizowały w grach i zabawach oraz konkurencjach sportowych.

Przez cały czas trwania imprezy odbywał się pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu uczniów LO w Żelechowie. Atrakcje dla najmłodszych również zapewniali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Żelechowie oraz strażacy z OSP Wola Żelechowska prezentowali dzieciom możliwości sprzętowe samochodu pożarniczego.

W przerwie zabawy dzieci mogły zjeść watę cukrową, kiełbaski z grilla, ciasto oraz ugasić pragnienie.

     Mamy nadzieję, że Gminny Dzień Dziecka sprawił radość wszystkim małym i dużym dzieciom, które odwiedziły stadion 31 maja.

Urok i wspaniałą atmosferę Święta Dzieci przedstawiają zamieszczone zdjęcia do których obejrzenia wszystkich zapraszamy.