Boże Ciało w parafii Żelechów

     Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest jednym z najbardziej uroczystych Świąt Katolickich. Procesja jaka odbywa się w naszej parafii jest złożeniem publicznego świadectwa wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii. Wierni tego dnia wspominają Ostatnią Wieczerzę i przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa, a cała uroczystość ma charakter dziękczynny i radosny.

     W Polsce święto to obchodzone jest w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej. Jest to święto ruchome. Wypada zawsze 60 dni po Wielkanocy, w tym roku obchodziliśmy je 4 czerwca.

     Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 10.00 celebrowaną przez ks. Stanisława Zajko proboszcza parafii Żelechów. Procesja wyruszyła po zakończeniu Eucharystii z kościoła. Wierni przeszli ulicami miasta, na początku procesji niesiona była Monstrancja przez kapłanów, jako znak przejścia ulicami żywego Jezusa, niesiona była do czterech ołtarzy polowych, przy których czytane były fragmenty Ewangelii związane z Eucharystią.

     Uczniowie z naszej szkoły z klasy II i III szkoły podstawowej posypywały drogę procesji kwiatami oraz nieśli wielki drewniany różaniec.

     Procesja zakończyła się w Kościele, gdzie na zakończenie ks. Proboszcz podziękował wszystkim obecnym za udział w procesji.