13 – 14 marca w całej Polsce została przeprowadzona VIII zbiorka żywności pod hasłem „TAK – pomagam”.

Celem zbiórki było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwym w przechowywaniu takimi jak: mąka, cukier, ryż, płatki, olej, słodycze itp.

     Do akcji dołączyły się sklepy z terenu naszej gminy: Biedronka i Brych. Dary były składane do oznaczonych plakatami koszyków.

Uczniowie z naszej szkoły należący do Szkolnego Koła Przyjaciół Harcerzy (Patryk Zalech, Karol Piórczyński, Wojciech Piórczyński, Michał Babik, Mateusz Ośko, Patryk Tomala) oraz z opiekunami Martą Ostałowską, Edytą Zwolską – Koryś i Leszkiem Kostyrą współpracując ze Szkolnym Kołem Caritas przy Zespole Szkół w Żelechowie – Gimnazjum im. Jana Pawła II, jako wolontariusze pomagali w zbieraniu produktów w wyznaczonych miejscach, rozdając ulotki informacyjne przy wejściu do sklepu.

Dzięki przekazanym przez Darczyńców darom zostały przygotowane i rozdane paczki dla osób najuboższych, chorych z naszej gminy. Dla tych osób tego typu wsparcie jest niezwykle ważne. Pozwala ono na dobre przeżycie Świąt Zmartwychwstania bez konieczności zamartwiania się.

     Akcję dożywiania osób ubogich można również wesprzeć wysyłając SMS pod charytatywny numer 72052 z hasłem POMAGAM, koszt to 2,46zł z VAT.